تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کاش گفته بودم

  کاش گفته بودم

  گاهی موقعیت ها یی را مشاهده میکنیم که شاید دیگر برایمان تکرار نشود موقعیت ها و اتفاقاتی که حضور و قرار گرفتن در آن ایجاد روحیه و نشاط می کند . افتتاح ساختمان خانه امید بازنشستگان شهرضا واقع در پشت پارک ملت از این دست موقعیت ها بود . خورشید های فراوانی  از تجربه و عشق و امید فضای این مکان را روشن کرده بود . عشق دیدار دوستان و باز شدن دری به سوی همراهی و امید آنها را از صبح خیلی زود به این مکان کشانده بود . هرچند ساعاتی طول کشید تا مسئولین و مدعووین  محترم برای  افتتاح در این مکان حاضر گردند که اندکی جای تامل دارد  .

   تمام عزیزان حاضر در جلسه از عزیزان باز نشسته کشوری شهرضا  و  از اعضای این کانون بودند .   ولی تجمع و گرد هم آیی اکثر آنان در یک مکان و یک روز اتفاقی است که ما کمتر شاهد آن بوده ایم . قصد ارایه گزارش این جلسه را ندارم که گزارش کامل این موضوع در سایتها و جاید توسط خبر نگاران محترم درج خواهد شد  بلکه سخن دیگری دارم . همیشه پیش خود می گفتم اگر برایم روزی مقدور شد و میدان سخن گفتن  در میان بازنشستگان به دستم افتاد حرف های زیادی برای این دوستان  دارم  .  فکرش را هم نمی کردم که ناگهان اسمم را برای ارائه خاطره از پشت میکروفن خانم کریمی  مجری برنامه که از تهران دعوت شده بود صدا بزند . من که اصلا آمادگیش را نداشتم  دو سه دقیقه سخنانی در زمینه کانون و تلاش دوستان بیان کردم .  در آن لحظه دیدن و حضور در بین این همه افراد شاخص و بزرگ فرهنگی  گویی بر لبهایم مهری زده بودند که همه را فراموش کرده بودم واکنون پیش خود فکر می کنم :

   کاش گفته بودم  که دوستان بازنشسته سعی کنید با نشاط وشادی بیشتری این ایام را طی کنید و برای نیل به این مهم از تمام امکانات موجود استفاده کرده و در لاک تنهایی و انزوا فرو نروید .

  کاش گفته بودم  خیلی از شما خوبان از امکانات سفر هایی که برایتان سوبسید گذاشته اند استفاده نکرده اید. سوبسید هایی که قبلا شامل دو سفر می شد و اکنون به سه سفر تعلق می گیرد  حتی عزیزانی هستند که هیچ مشکل و مسئله خاصی هم ندارند اما نسبت به این سفر ها بی انگیزه و بی توجهند . دوستان این  حق شماست که به این سفر ها بروید موضوع را جدی بگیرید  .

  کاش گفته بودم  که به راحتی میدان را از گفتن و نشان دادن تجاربتان خالی نکنید و هر جا احساس کردید وجودتان مفید است با احترام به وجود جوانان عزیز وارد میدان شده وآنان را همراهی نمایید  و ثابت کنید راهی که امروز پیش پای آنان است از تلاش شما هموار شده است . .

  کاش گفته بودم  امکانات ورزشی  که برای این سن تدارک دیده شده باید بیشتر از این استقبال شود سانس استفاده از استخر های دریا و دانشگاه آزاد شهرضا دوموقعیت بسیار مناسب برای بازنشستگان است که خیلی افراد به آن توجه نمی نمایند . .حضور افراد چه بیمار و چه سالم برایشان در این اماکن مناسب و مفید است بنابر این تا مقدور است  شنا  و آبدرمانی  در این استخر ها  را غنیمت بشمارید .

  و کاش گفته بودم  که درگیری با مسایل مادی و مشکلات اقتصادی و کمی حقوق و ضایع شدن  حق و حقوق و مواردی از این دست همیشه بوده وهمیشه هست و تمام نشدنی است  پس قدر لحظاتی که در آن هستیم بیشتر بدانیم  

  مصطفی جهانمردی  مهر ماه 95

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : گفته ,بودم  ,دوستان ,مکان ,میدان ,افراد ,گفته بودم  ,گفته بودم ,
  کاش گفته بودم

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر